Úvod

Třídní stránky 6. C, školní rok 2018/2019

Jsme šikovná třída složená z 28 osobností a talentů a učíme se být tým. Chceme respektovat naše odlišnosti a učit se novým věcem. Letos jsme poznávali naši vlast, prozkoumávali fyzikální jevy, naučili se rýsovat trojúhelník a řešit spoustu praktických příkladů ze života, mluvili jsme v angličtině o tom, co jsme zažili. Naučili jsme se ještě mnoho dalšího, o tom vám ale povíme více jinde.

V září jsme absolvovali adaptační kurz, více v galerii. Učíme se respektovat se navzájem a poznáváme nove učitele a učitelky na druhém stupni.

V říjnu jsme navstivili Planetárium a šli na procházku do Stromovky. Připomněli jsme si, co jsme se naučili nového v přírodopisu a zeměpisu o Zemi a Sluneční soustavě. Také jsme oslavili podzimní přírodu a prohloubili vztahy s ostatními sestymi třídami a s naším třídním učitelem. Více v galerii.

V listopadu jsme zorganizovali v rámci Dne rodičů kreativní dílnu. Vyráběli jsme české vlajky a uvědomili si, že jsme hrdí na naši vlast.

Během prvních zimních měsíců v novém roce jsme se zúčastnili preventivních programů v Dropinu i u nás na škole. Naučili jsme se více o sobě a o tom, že můžeme dobře spolupracovat jako třída. Rozloučili jsme se s naším starým spolužákem Filipem a popřáli mu vše dobré na nové škole.

V březnu jsme oslavili Masopust. Na škole jsme hráli zábavné scénky a pobavili školky i naše rodiče. Těšíme se, až začne jaro a přejdeme zpět k jarnímu času.

Přišel mezi náš nový spolužák Jakub, který se postupně stává naším kamarádem a zvykáme si na sebe.

V dubnu jsme absolvovali projektový týden s názvem Škola před 100 lety a připomněli jsme si jaká byla škola dřív. Mohli jsme se zúčastnit mnoha různých seminářů a workshopů, což nás bavilo a naučili jsme se i něco nového.

Zúčastnili jsme se preventivního programu proti šikaně a zjistili jsme, jak se proti ní můžeme bránit.

V květnu jsme navštívili Poslaneckou sněmovnu a šli v rámci oslav konce 2. světové války do Leteckého muzea Kbely.

Na konci června jsme jeli na školu v přírodě do Kořenova, kde jsme oslavili konec školního roku a odpočinuli si po náročném školním roce. Více informací najdete v novinkách a fotogalerii.

Už nás čeká jen zakončení, předání učebnic a předání vysvědčení a hurá na prázdniny a pak jdem do sedmičky. Hurá!

Přejeme všem pěkné léto!