Třídní stránky 6. C, školní rok 2018/2019

Jsme třída 6. C s velkou chutí něco podnikat a něco nového se naučit o sobě a o světě kolem nás.

Jsme již v druhém pololetí a čekají nás další dobrodružství a je toho hodně, co se ještě chceme naučit.

V září jsme absolvovali adaptační kurz, více v galerii. Učíme se respektovat se navzájem a poznáváme nove učitele a učitelky na druhém stupni.

V říjnu jsme navstivili planetárium a šli na procházku do Stromovky. Připomněli jsme si, co jsme se naučili nového v přírodopisu a zeměpisu o Zemi a Sluneční soustavě. Také jsme oslavili podzimní přírodu a prohloubili vztahy s ostatními sestymi třídami a s naším třídním učitelem. Více v galerii.

V listopadu jsme zorganizovali v rámci Dne rodičů kreativní dílnu. Vyráběli jsme české vlajky a uvědomili si, že jsme hrdí na naši vlast.

Během prvních zimních měsíců v novém roce jsme se zúčastnili preventivních programů v Dropinu i u nás na škole. Naučili jsme se více o sobě a o tom, že můžeme dobře spolupracovat jako třída. Rozloučili jsme se s naším starým spolužákem Filipem a popřáli mu vše dobré na nové škole.

Je březen a oslavili jsme Masopust. Na škole jsme hráli zábavné scénky a pobavili školky i naše rodiče. Těšíme se, až začne jaro a přejdeme zpět k jarnímu času.

Právě jsme se zapsali na dubnové semináře v rámci projektového týdne. Těšíme se, co nám projekt přinese a co se můžeme nového naučit o škole před 100 lety i ze zajímavých seminářů, které pro nás naši učitelé připravili.

Těšíme se na další školní i mimoškolní akce, které nás čekají.