Třída 9. B

Tvoříme třídu 24 žáků. Jsme rádi spolu a učíme se nové věci.
Tento rok je pro nás ten poslední, tak si ho chceme spolu užít a postoupit dál na střední školy.
Kromě toho chodíme na nejrůznější akce spolu nebo i s ostatními.

V rámci projektového dnu jsme se zúčastnili návštěvy Zemědělského muzea. Více se o tom můžete dozvědět v galerii. Projektové dny Mendelka sobě se nám líbí, protože můžeme kromě učení strávit tolik vzácný čas spolu tim, že něco děláme a nebo si také povídáme o zajimavostech vědy a techniky. Konečně vime, kdo byl genetik Mendel, a proč se naše škola jmenuje Mendelova a proč jsou přírodní vědy tak důležité.

V loňském roce jsme byli navštívit Terezín. Uvědomili jsme si jaká je skutečná cena života a dozvěděli jsme se více
o památníku Lidice. Byli jsme doprovázeni pamětnicí událostí 2. světové války, která nás obohatila svým obsáhlým výkladem.

Během vánoc jsme byli v Planetáriu na programu Vesmírný ostrov Země, kde jsme si lépe propojili to, co se učíme v Přírodopise a Zeměpise s fakty v planetáriu.

Výsledek obrázku pro vesmírný ostrov země pic

Byli jsme se také podívat na jarmarku řemesel a prozkoumali jsme nabídku středních škol a učilišť. Taková a další zkoumání nám byla k užitku při rozhodování kam na střední školu.
Někteří jsme si uvědomili, že chceme raději na gymnásium či střední školu a jiní dali spíše přednost praktickému zaměření. Každý podle svého gusta a založení.

Výsledek obrázku pro jarmark řemesel praha 2017

Tato stránka bude průběžně doplňována. Pokud něco nenajdete na tomto místě, podívejte se do školy on-line.

Vaše IX.B

Třídní učitel