Třídní stránky 8. C, školní rok 2020/2021

Jsme šikovná třída složená z 29 osobností a talentů a učíme se být tým. Chceme respektovat naše odlišnosti a učit se novým věcem.

Uzavřeli jsme druhé pololetí a čeká nás vízo! Uff, už to máme skoro za sebou a jdeme do devítky. Čas tak letí. Těžko věřit. Snad nás zase nezavřou doma. Už to sice umíme i online a jsme ostřílení mazáci, ale raději budeme společně ve škole, je to pro nás větší zábava.

Dnes jsme se naučili něco nového o hasičích a přemýšlíme nad tím, čím bychom jednou chtěli být a na jakou školu se budeme příští rok hlásit. Je to těžké rozhodnutí a ještě úplně nevíme, ale to nevadí, ještě máme čas. Prozkoumali jsme v rámci našich třídních projektů různá povolání a každý z nás si vybral školu, kam by mohl jít. Stejně ale ještě nevíme a určitě si to znovu necháme projít hlavou.

V červnu jsme prožili týden na Škole v přírodě na Vysočině. Navštívili jsme Devět skal, Tři studny, Pramen Svratky a další místa, koupali jsme se v rybníce, chodili lesem i polem, cestou-necestou a opět se vrátili zpět. Na naše zážitky se můžete podívat v naší galerii.

Zažili jsme projektový den, ve kterém jsme se naučili něco o slavných osobnostech českých dějin a zopakovali si významná jubilea v českém kalendáři. Také jsme jako třída byli spolu a užili si společně den v parku při plnění různých úkolů, které pro nás připravili naši spolužáci.

A je to tady, žáci druhého stupně jdou na rotaci. Od 3.5. se bude 8.C učit podle rozvrhu v září (viz stránka rozvrh) Od 10.5. zase budou žáci doma a učí se podle rotačního rozvrhu (druhý obrázek ve stejné části). V úterý nás čeká projektový den, kdy půjdeme ze školy ven a budeme objevovat svět po pandemii. Je určitě krásný a stojí za to se nadechnout čerstvého vzduchu. Ten následující den (ve středu 5.5.) budeme sdílet naše zážitky z projektu.

Přešli jsme do druhého pololetí, uzavření známek je za námi, uff. Není lehké se učit doma online. Ale s podporou rodičů a učitelů to jde. Chodíme na individuální konzultace a těšíme se, až nás zase pustí do školy. Než se to ale stane, je třeba si také zacvičit a neztratit formu, zapojte se do projektu: Mendelko, běž!

Čeká nás druhá část projektu "Děti učí", ten nastane, až se vrátíme do školy. Také, pokud nezasáhne vyšší moc, pojedeme do Rakouska na hory 7.-12.3.2021.

Jarní prázdniny proběhnou 22.-28.2.

Sledujte pravidelně zadání od všech učitelů a plňte pilně zadané úkoly. A snažte se dávat při hodinách pozor a dělejte si pečlivě poznámky do sešitů, vynaložená píle bude odměněná nejen znalostmi a dobrým pocitem, ale i lepší vyhlídkou na střední školu.

Hodně zdraví, síly a dobré vůle.

Třídní učitel