Fyzika - požadavky, přehled učiva, pravidla hodnocení

Veškeré domácí úkoly, oznámení testů (včetně vzorových otázek / příkladů), někdy i učivo na danou hodinu (zejména suplované hodiny) budou vyvěšeny na Google Classroom. Je téměř nezbytné, abyste měli do Google Classroom přístup.

Přehled učiva:

Požadavky:

Sešit (libovolný, A5 nebo A4, podle vlastních preferencí), učebnice, pokud má dítě vlastní kalkulačku - doporučuji ji cca od ledna. Není to povinné, máme školní kalkulačky k dispozici (ale vlastní je vždycky vlastní :) )

Pravidla hodnocení

Obvykle dávám DVA TYPY ZNÁMEK

1) Malé známky s váhou 0,1
- za neodevzdaný domácí úkol 5 (lze odevzdat později a 5 tak smazat)
- za odevzdaný úkol, který je nazván jako DOBROVOLNÝ (lze odevzdávat i později, než bude určený termín)
- když si nevedete v hodině sešit .. 5
- když v hodině nedáváte pozor a pak vůbec nevíte, o čem je řeč ... 5
- za aktivitu nebo chvályhodný projev znalostí či úsudku ... 1

2) Velké (testové) s váhou 0,3
Je třeba mít doplněny všechny testy (4 - 5 testů za pololetí).
Testy je možné si kdykoliv opravit.

Pravidla oprav:
Pokud při opravě dostanete lepší známku, původní (horší) bude vymazána
Pokud při opravě dostanete horší známku, zůstává původní (lepší)
O opravný test je třeba požádat PŘED vyučovací hodinou, a to TEN den ("příští hodinu bych si napsal opravu" nefunguje - nebudu si to pamatovat :) )
Test lze opravovat opakovaně.

Známky z testů:

1

1- ("horší" jednička), počítá se jako známka 1,25, ve škole online se zobrazuje jako 1
1/2 - rozhraní mezi 1 a 2, počítá se jako známka 1,5, ve škole online se zobrazuje jako 2
2+ ("lepší" dvojka), počítá se jako známka 1,75, ve škole online se zobrazuje jako 2

2

2- ("horší" dvojka), počítá se jako 2,25,  ve škole online se zobrazuje jako 2
2/3 - rozhraní mezi 2 a 3, počítá se jako známka 2,5, ve škole online se zobrazuje jako 3
...
atd.

Mobily ve výuce

Pokud má žák chytrý telefon, prosím o stažení aplikace Google učebna / Classroom