Zprávičky ze školy v přírodě - 2. turnus

Předpokládaný příjezd je v sobotu 15.06.2024  v 11:30 na školní dvůr.

 

 

 

pátek 14.06.2024:

 

Dnes bylo sice chladno, ale nepršelo. Zalezli jsme si v lanovém centru, navštívili Kašperk, sportovali v okolí hotelu a v neposlední řadě překontrolovali meteorologické stanice. Odpoledne nám deváťáci připravili skvělý orientační závod.

Večer se opět koná nejlepší diskotéka v Čechách.

Poděkování patří všem účastníkům školy v přírodě - učitelům i dětem a též personálu hotelu.

Ráno se zabalíme. Odjíždíme v 9:00 hodin od hotelu. Předpokládaný příjezd na dvůr je v 11:30 hodin. Těšíme se na Vás.

 

čtvrtek 13.06.2024:

Ráno bylo slunečné, mnoho tříd se vydalo na celodenní výlety. Navštívili jsme Kvildu, Jezerní slať, výběhy rysů a jelenů. Další děti vyrazily na Kašperk a Obří hrad. Občas nám sprchlo, ale nejsme z cukru. Vše jsme zvládli. Škola v přírodě se nám pomalu chýlí ke konci. Zítra budeme mít orientační běh, na který se moc těšíme. 

Diskotéka je opět v plném proudu.

Mějte se hezky.

 

středa 12.06.2024:

Dnes jsme navštívili Klostermannovy skály, kde jsme luštili rébusy a úkoly. Též jsme našli všechny poschovávané "zločince". Další skupina si procvičovala znalosti z ošetřování zraněných a pozorovala, jak fungují meteostanice. Někteří si opět vyzkoušeli, jak se jim bude dařit v lanovém centru. Zvládali jsme i nejtěžší okruh. Odpoledne jsme se vydali do Stach nebo sportovali v okolí hotelu. Dvě třídy navštívily hrad Kašperk. Dozvěděli se novinky o Karlu IV. Činnosti tříd jsou velmi rozmanité, rozhodně se nenudíme.

Večer se těšíme na diskotéku nebo hry v jídelně.

Posíláme pozdravy do Prahy.

 

úterý 11.06.2024:

Probudili jsme se do chladného rána: 8° C. Někteří si šli zaběhat, jiní se připravovali na dnešní program. Na Kašperku bylo krásně. Též jsme se zastavili v malebném  městečku Kašperské Hory. Na Obřím hradě bylo též hezky, měli jsme skvělý výhled právě na Kašperk a mohli našim kamarádům zamávat. :) 

Ostatní zhlédli místní meteorologickou stanici. Sedmáci si postavili vlastní. Vše můžete vidět na fotografiích. Též jsme se brodili skoro všude, kam jsme vyrazili, máme hluboké zážitky. Deváťáci vylezli na rozhlednu a osmáci si vyzkoušeli svoji obratnost v lanovém centru.

Máme se moc dobře. Večer jede diskotéka na plné obrátky.

Myslíme na Vás.

 

pondělí 10.06.2024:

Po krásné cestě lodí přes Orlickou přehradu jsme si prohlédli zajímavosti na Strakonickém hradě. Cesta byla delší než obvykle, ale velmi zajímavá. Večer jsme se ubytovali, navečeřeli a měli jsme ještě dost času na hry a sport. Zítra odjíždějí 7. B a 9. C na Kašperk, ostatní mají pestrý program na Zadově.

Mějte se hezky, zdravíme do Prahy.

 

 

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies