Zprávičky z 3. turnusu (10.06. - 15.06.2019)

Všechny děti z 3. turnusu se vrátily do Prahy v pořádku.

pondělí 10. června 2019

Zdravíme všechny rodiče a kamarády, dorazili jsme v pořádku do hotelu Kořínek. Jsme ubytovaní, vybalujeme a už se těšíme na oběd. Dnes nám pan kuchař připravil vývar s těstovinami a holandský řízek s bramborem.

Celý den nám přálo počasí, proto jsme odpoledne strávili venku prozkoumáváním okolí. Někteří se seznámili s celotýdenní hrou a splnili první úkoly. Třída 5. B už má v lese na sebe památku v podobě malých domečků, třídy 3. A a 4. A došli procházkou ke kravínu.

Večer jsme si pochutnali na špagetách s omáčkou a sýrem, všem moc chutnalo, někteří si i přidávali.

Všechny moc pozdravujeme a přidáváme pár fotek.

 

úterý 11. června 2019

Dnes nám opět přálo počasí, slunce hřálo celý týden, ale my jsme přesto měli nabitý program. Dopoledne jsme trochu sportovali před hotelem, šli na procházku a prohlídku kravína. Odpoledne jsme si vyšli na Rozhlednu Járy Cimrmana a užili si okolní vyžití.

Jídlo bylo dnes opět na jedničku - k obědu maso na paprice s houskovým knedlíkem, k večeři francouzské brambory. A kdo měl málo, mohl si ještě opéct buřtík na ohni.

Máme se dobře a těšíme se na zítřejší celodenní výlet do Liberce.

 

středa 12. června 2019

Dnes jsme měli krásný den. Ráno jsme si přivstali a odjeli autobusy směr Rodas - výroba svíček a koupelnové soli, Ještěd a IQlandia v Liberci. Všechno jsme stihli, každý si odváží z exkurze 4 malé dárečky pro vás. Paní průvodkyně nás moc chválily za chování a spolupráci mezi sebou.  V IQlandii si každý našel, co ho zajímalo, všichni mají spoustu zážitků, které vám jistě rádi povypráví.

K večeři jsme dostali gulášovou polévku a smažený sýr s bramborem a tatarkou.

Jsme unavení, ale všichni spokojení. :-)

Posíláme spoustu pozdravů, děkujeme za pohledy.

 

čtvrtek 13. června 2019

Dnes se nám konečně trochu ochladilo, ale ne na dlouho. Ráno jsme si vzali na vycházku pláštěnku, ale moc jsme nezmokli. Někteří raději zůstali v blízkosti hotelu a trénovali na záludné otázky, které by se mohly objevit v odpoledním orientačním běhu.

Celé odpoledne jsme se věnovali sportování a zase nám vysvitlo slunce. Večer jsme se bavili na slíbené diskotéce složené z našich oblíbených hitů. Všichni tančili výborně a užívali si to.

Pan kuchař nás dnes opět nezklamal - k obědu jsme měli vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím (pozn. fronta na přidání byla velmi dlouhá), k večeři připravil dukátové buchtičky s pudinkovým krémem.

Zítra se některé třídy vydávají na celodenní výlet do Harrachova.

Zdravíme do Prahy - už se jen dvakrát vyspíme a přijedeme za vámi.

 

pátek 14. června 2019

Máme za sebou poslední den pobytu, byl však velmi pěkný, pro některé třídy i náročný. Čtvrťáci a páťáci se vydali na celodenní výlet do Harrachova, kde navštívili Hornické muzeum, Mumlavské vodopády, Muzeum Šindelka (myslivecké a lesnické muzeum), domů si dokoupili poslední dárky. Třeťáci dnes zůstali v okolí hotelu, dokončovali celotýdenní hry. Ve všech třídách proběhlo závěrečné hodnocení pobytu, rozdávání odměn a diplomů apod. Děti se vám rády se svými úlovky pochlubí.

Na jídelníčku dnes stálo - smažený květák s bramborem (oběd) a rozlítaný španělský ptáček s rýží (večeře).

Do Prahy bychom měli zítra dorazit kolem 11. hodiny. O případných změnách vás budou naše paní učitelky informovat.

Těšíme se na vás.

 

 

 

 

 

 

 

 

vedoucí: Mgr. Lenka Hůrková, zdravotníci: Mgr. Bc. Jindra Janušková, Mgr. Lenka Hůrková

tel.: 724 354 941