Projekce JSNS

Jeden svět pro studentky a studenty

Dne 15. 3. 2019 v 8:15 půjdou deváté třídy do kina Světozor, aby se žáci zúčastnili projekce dokumentárního filmu a následné diskuze. Vyrážet se bude od školy. Cena projekce je 70 Kč na osobu.

#FollowMe

Nicolaas Veul, Duco Coops / Nizozemsko / 2018 / 50 min. / 14+

Téma filmu: sociální sítě, reklama, mediální gramotnost

Průřezová témata: mediální výchova, výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, osobnostní a sociální výchova

Reportér Nicolas se rozhodne nasbírat na svůj instagramový účet co nejvíce sledujících  a prozkoumává způsoby, jak toho docílit. Postupem času se začíná více zajímat o pozadí sociální sítě Instagram a odhaluje komplexní systém založený na podvádění. Zatímco uživatelé nadšeně rozdávají lajky selfíčkům, na pozadí probíhá čilý obchod s uživatelskými účty. Vzniká obrovské množství falešných profilů a internetoví roboti vyrábí nové followery pro ty, kteří si chtějí připadat úspěšnější. Je možné vůbec něčemu na Instagramu věřit?

Stránky JSNS.CZ

Ukázka na youtube.com